Skip to main content

Ciekawe trasy na rowery elektryczne po górskich drogach Podhala i polskiego Spisza.

Rowerowa wycieczka e-bike’iem potrafi dostarczyć wspaniałych wrażeń, nie tylko pod względem fantastycznych widoków i doświadczania bliskości natury, ale też pod kątem wrażeń z samej jazdy w zróżnicowanym terenie.

Dzięki wsparciu napędu elektrycznego, e-bike’i wprost idealnie sprawdzą się w górzystym terenie, jakiego na Podhalu nie brakuje, pozwalając Ci dojechać dużo dalej i w bardziej wymagający teren.

Jak więc zaplanować rodzinną wycieczkę po Podhalu, aby w pełni wykorzystać potencjał tych rowerów, a przy tym zwiedzić najpiękniejsze podtatrzańskie miejscowości?

Odpowiedź składa się z kilku punktów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim rower z napędem elektrycznym i odpowiednim zawieszeniem, dostosowanym do trasy, jaką wybierasz.

Jeżeli nie posiadasz własnego e-bike’a doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług naszej wypożyczalni, do czego Cię zachęcamy. W wypożyczalni znajdziesz elektryczne rowery na każdy teren, niezależnie czy wybierasz się w trasę biegnącą po szosie lub ścieżce rowerowej czy może stawiasz na trasę łączącą w sobie wymagające drogi szutrowe i szlaki turystyczne z przejazdami po drogach asfaltowych. Na miejscu w wypożyczalni, doświadczeni pracownicy pomogą Ci dostosować rower do trasy i Twoich warunków fizycznych. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, oczywiście możesz dla nich wypożyczyć przyczepkę, fotelik lub rower elektryczny, który dostępny jest już dla dzieci w wieku 7 lat.

Kolejnym puntem, który pomoże Ci dobrze zaplanować rodzinną wycieczkę rowerem po Podhalu jest wybór odpowiedniej trasy. Oczywiście, najlepiej aby taka trasa miała swój początek i koniec w miejscu, w którym wypożyczasz rower, ale możesz też ustalić z wypożyczalnią miejsce, w które rowery mogą zostać dowiezione.

No i wreszcie – mierz siły na zamiary. Pamiętaj, że rower elektryczny nie wykona za Ciebie pracy, dlatego jeżeli na co dzień nie jesteś osobą aktywną, lepiej aby na początek Twoja trasa była krótsza. Wybierając się na wycieczkę rowerową pamiętaj też, aby sprawdzić pogodę, zabrać ze sobą wodę oraz coś na przekąskę. Jazda na rowerze potrafi nieźle zmęczyć.

trasy rowerowe podhale

Jak wybrać najlepszą trasę rowerową na Podhalu, nie znając tych terenów?

Jeżeli pierwszy raz planujesz zwiedzać Podhale na rowerze elektrycznym zdaj się na nas! W E-bike Tatry przygotowaliśmy dla Ciebie kilkanaście tras rowerowych, które zostały przejechane i przetestowane przez naszych pracowników właśnie na rowerach elektrycznych. Wypożyczając rower otrzymujesz od nas dostęp do map z tarasami wiodącymi po okolicznych miejscowościach drogami asfaltowymi oraz szutrowymi.

Jedną z takich tras jest widoczna na naszej stronie pętla z Białki Tatrzańskiej przez Wierch Rusiński, Wierch Olczański w Bukowinie Tatrzańskiej, Brzegi, Czarną Górę i Trybsz, z powrotem do Białki. Jest to trasa o dosyć wysokim poziomie trudności z mocnymi podjazdami w niektórych miejscach, więc wsparcie silnika elektrycznego będzie tutaj naprawdę zbawienne! Tym, co zdecydowanie przemawia za pokonaniem jej na elektryku jest jej długość. Trasa liczy sobie 30 km długości. Będzie więc świetną opcją dla osób, które na co dzień są raczej aktywne, a jazda na rowerze nie sprawia im trudności.

Trasa rozpoczyna się przy naszej wypożyczalni i prowadzi drogą publiczną niemal przez całą Białkę Tatrzańską, aż do momentu, w którym należy ostro skręcić w prawo i rozpocząć trudny podjazd na Wierch Rusiński. Ten kawałek trasy jest naprawdę wymagający, ponieważ podjazd to solidna góra, ale kiedy już się na nią wdrapiemy, ukaże się nam łagodniejszy teren ze wspaniałymi widokami na pasmo tatr oraz Bukowinę Tatrzańską. Jadąc dalej do skrzyżowania miniemy zjazd na Stację Narciarską Rusiński, gdzie latem również czynna jest restauracja. Miniemy też bacówkę, przy której można zrobić sobie mały postój na regionalne specjały.

Jadąc dalej skręcamy w lewo i zmierzamy do centrum Bukowiny Tatrzańskiej przez Wierch Olczański, aż do słynnego ronda, które wiele razy było miejscem mety podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Na rondzie interesuje nas drugi zjazd, bo kilkaset metrów dalej znajdziemy znak kierujący nas na Brzegi. Zanim skręcimy, możemy się na chwilę zatrzymać, ponieważ naszym oczom ukażą się cudowne widoki na Tatry. Ale wracamy do trasy i jedziemy!

Długie trasy na elektryczne rowery przez Podhale i Spisz. Atrakcyjna wycieczka rowerowa dla zaawansowanych rowerzystów.

Przejazd przez Brzegi zajmie wam około 10 minut. Droga będzie zróżnicowana ale raczej łagodna. Z Brzegów wjeżdżamy na polski Spisz, czyli do miejscowości Jurgów. Na zwiedzających, czek zupełnie inna architektura niż znane wszystkim podhalańskie drewniane domy, a zabytkiem, który warto odwiedzić jest kościół św. Sebastiana z 1675 roku.

Kiedy przejedziecie Jurgów, przywita was Czarna Góra, która również przynależy do Spisza. Łatwa droga w pierwszej części miejscowości, z czasem przerodzi się w niezłą górkę. To znak, że dojeżdżacie do drugiej połowy wsi, zwanej Zagórą. W tej części miejscowości znajdziecie Zagrodę Korkoszów. Jest to oddział Muzeum Tatrzańskiego, stanowiący przykład dawnej architektury Spiskiej. Tutaj też znajduje się droga prowadząca do punktu widokowego Litwinka.

Z Czarnej Góry ruszamy dalej do Trybsza, jednak nie wjeżdżamy do centrum, a kierujemy się w stronę Białki Tatrzańskiej i wracając do wypożyczalni E-bike Tatry. Podczas przejazdu, mamy okazję zwiedzić drugą część Białki. Kiedy wrócicie do wypożyczalni, obok czeka na Was restauracja Grande Pizza z wyśmienitym jedzonkiem, które przywróci Wam energię na dalszą część dnia!

Trasy rowerowe na rodzinną wycieczkę po Podhalu.

Podhale, to miejsce idealne na rowerową wycieczkę, zwłaszcza kiedy przemieszczamy się rowerami elektrycznymi. Wsparcie elektryków pozwala na łatwe pokonanie czekających tuta wzniesień, a rowery same w sobie stanową ciekawe urozmaicenie podróży i fajną przygodę. Jeżeli spędzasz tutaj urlop lub wakacje, koniecznie spróbuj tej formy aktywności. A rowery dla całej rodziny wypożyczysz w E-bike Tatry w Białce Tatrzańskiej!

IP

Zadzwoń już teraz
Czynne:

codziennie
od 9:00 do 18:00

E BIKE TATRY

Copyright © 2023 E BIKE TATRY - Białka Tatrzańska. wszystkie prawa zastrzeżone.